Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Itanka cikánka

Alfa Avabil

           

 

    Alfa alias Anie k nám přišla na jaře 2014, protože její původní majitel musel dlouhodobě odcestovat do zahraničí. Protože je na čévéčko neskutečně ukecaná, dostala od nás jméno Itanka, což v řeči Lakotů znamená "velká ústa" - čili upovídaná.

    Dopřáli jsme jí rentgen kyčlí a loktů a velmi mile nás překvapila výsledkem A (0/0), což je vzhledem k jejímu věku 4 let a vzhledem k její genetické dispozici po matce (C (1/2)) malý zázrak.

 

Alfa - Itanka se nyní sžívá se smečkou, což pro ni (ani pro nás) není úplně jednoduché, protože žila celý život jako jediná vládkyně svého dvora a komunikace se smečkou je pro ni složitá. Přesto s námi (a zbytkem smečky) zvládla natočit roli vlčice v pohádce Láska na vlásku a také v upoutávce pořadu Farma slovenské TV Markíza.

V listopadu 2014 se narodil její první vrh štěňátek, jehož otcem je krásný veliký polský plemeník se skvělou povahou Ulvar Lupusek, který bohužel už není mezi námi.

*  *  *

Itanka bohužel nezvládla soužití se smečkou, zejména komunikace s další fenou pro ni byla nepřekonatelnou překážkou. Vzhledem k tomu, že je pro nás vždy prvořadé pohodlí a zdraví (život) psa, rozhodli jsme se, že smečku opustí. Její výpady vůči Áje totiž v drtivé většině končily těžkým pokousáním Itanky. Nechceme, aby strávila zbytek života v kotci bez možnosti jej opustit. Alfa - Itanka tedy změnila majitele. S tím novým bohužel nejsme nadále v kontaktu.
 

TOPlist