Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Blotáhunka alias Blatouch čili Blatník

Blotáhunka Šungmánitu-ha Khoyáke

 

    Blotáhunku, kterému říkáme zkráceně Bloťák, jsme si nechali po Darlince a Méďovi jako pokračovatele rodu, až už to taťku Akeenaha nebude bavit. To jsme ještě netušili, že se s jeho maminkou tak brzo rozloučíme. Bloťáček nám ji ale čím dál více připomíná, protože se velmi pomamil jak vzhledově tak povahově. Po tátovi zdědil hlavně velikost a talent všežravosti, po mamince skákací a líbací náturu, neohroženost až drzost a krásný blonďatý ráz.

    Blotáhunka na jaře 2014 na klubové výstavě získal vítězství ve své třídě a na podzim absolvoval svod mladých s výsledkem A65 Of P1.

 

*  *  *

Na letní bonitaci 2015 v Kladně byl Blotáhunka zbonitován a uchovněn. Obdržel kód As Oh P1/66 Xv56,1 Xf109,1. To znamená, že má standardní výšku 66 cm, dobráckou povahu a výborný soulad se standardem. Kromě toho disponuje téměř perfektním zdravím, má negativní výsledky testů na dědičné choroby degenerativní myelopatii a hypofyzární nanizmus (tzv. dwarfismus), má zdravé lokty a dokonalost mu trošku kazí jen výsledek vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů, kterou má na stupni B(1/1) - hraniční.

Blotáhunka s potěšením poskytne své služby fenkám s dobrou historií dysplazie kyčelních kloubů (DKK A(0/0), chovná I). Ze svých předností může nabídnout zejména velmi světlé oko, světlý ráz a výbornou kvalitu srsti, krátké ucho a skvělou povahu. 

*  *  *

Blotáhunka je již zasloužilým tatínkem. Na světě jsou tři vrhy jeho potomků a čtvrtý je "na cestě".

"G" Wolfdog Land, z něhož pochází i jeho dcera Gabreta Yatapika v naší chovatelské stanici, 9 štěňat, matka vrhu Zoray Lupus Ibericus, Španělsko

"A" White Grey Azabell, 4 štěňata, matka Azrael Anak Serigala, Znojmo, ČR

"B" Hi-Nyx, 9 štěňat, matka Honey Grey Střípek snů, Český Brod, ČR

"E" Šungmánitu-ha Khoyáke, matka Carpatia Šungmánitu-ha Khoyáke, Sušice, ČR

*  *  *

Přestože nejsme zrovna obrážeči výstav, Blotáhunka si trochu ukazování zaslouží, takže ho občas na nějakou tu výstavu vezmeme. Zatím si vyběhal tyto výsledky: 2x CAJC, BOJ, BOB, 3x BOS, 3x Nár. vítěz, Kraj. vítěz, 4x CAC, 8x vítěz třídy.

TOPlist